bannery-1300x737px-Flight-Watchdog.jpg

Flight Watchdog

Udržte zákazníky na svém webu. Prodejte více letenek.

Umožněte cestujícím, aby za ně Váš online vyhledávač hlídal cenu letenky, o kterou mají zájem.

Inovativní přístup k online prodeji letenek

Flight Watchdog je v našem portfoliu zcela nový typ služby. Mnoho cestujících není připraveno koupit letenku na Vašem webu okamžitě. Rádi počkají na lepší cenu. Pravděpodobně Vám ale kvůli tomu každý den nezavolají. Díky Flight Watchdog mohou nechat Váš online vyhledávač, aby jim cenu pohlídal a automaticky je emailem informoval o změnách.

Jednodušeji už to nejde

Cestující přijde na Váš agenturní web, vyhledá letenky, o které má zájem, a pouhým zadáním své emailové adresy do pop-up okna aktivuje hlídání dané ceny.

Working from Home
dog with glasses delivering air mail env

Jaké informace cestující dostane?

Jednak je to email o snížení ceny. Flight Watchdog Vašeho klienta upozorní, pokud dojde ke snížení ceny oproti té, kterou chce hlídat.

Kromě toho dostane jednou denně email s grafem, který přehledně shrnuje vývoj ceny. Buď uvidí, že cena vytrvale roste a zatím to moc nevypadá, že by měla klesnout. Může to tedy pro něho být motivace letenku koupit raději dříve, než cena vystoupá mimo jeho rozpočet. Nebo naopak uvidí, že cena výrazně klesla, a rád koupí letenku, dříve než začne opět stoupat.

Email, který si rád "přečte" opravdu každý

Každý den se do grafu přidá aktuální cena hledané letenky. Klient má dvě možnosti: 1. kliknout na tlačítko Rezervovat, které ho vrátí na Vaši webovou stránku, kde může dokončit rezervace, nebo 2. kliknout na tlačítko Smazat, a zrušit tak hlídání dané letenky.

Pod grafem klient navíc vidí alternativní nabídky, které byly vyhledány a zakoupeny ostatními cestujícími. Zdrojem dat pro tyto nabídky je Travelport eStreaming, čili velká data z rezervačního systému Travelport. Flight Watchdog se snaží nalézt obdoby toho, co klient hledá, na podobný počet dní a vybírá čerstvé nabídky. Ty sice nemusí přesně odpovídat stejným datům, ale pokud klienta zaujme jiná destinace za velmi dobrou cenu, je velmi pravděpodobné, že si termín cesty bude ochotný upravit.

fw-graph.png
fw-golibe.gif

Jako doplněk k Vašemu GOL IBE...

Flight Watchdog nabídne cestujícímu na stránce s výsledky vyhledávání pop-up okno, které zobrazí aktuálně nejnižší nalezenou cenu a nabídne klientovi, že mu tuto cenu a její další vývoj (a případné snížení) pohlídá.

... nebo jako API pro Váš vlastní online vyhledávač

Pokud nepoužíváte náš GOL IBE pro prodej letenek online, můžete i tak funkcionalitou Flight Watchdog obohatit vlastní online vyhledávač, a to díky API, čili programátorskému rozhraní. Podívejte se na dokumentaci.

Flight Watchdog API funkce ve zkratce:

  • Create – vytvoření hlídače

  • Count – počet hlídačů na konkrétní emailovou adresu

  • Count All – počet všech hlídačů

  • Detail – vracení všech detailů o hlídaných letech pro emailovou adresu

  • Delete – smazání hlídače

  • Notification – upozornění na snížení ceny pod stanovenou hranici

Css and php code on dark blue background
Manager controlling flights of aeroplane

Zjistěte, co klienti chtějí

Flight Watchdog má pro Váš byznys ještě jeden neocenitelný přínos. Máte přístup ke statistikám hlídání cen, která si cestující aktivovali na Vašem webu. Budete tak v obraze, o jaké itineráře mají zájem. Jak s touto informací marketingově naložíte, už je na Vaší obchodní fantazii.

Na co se můžete těšit

To není všechno. Flight Watchdog (stejně jako naše ostatní řešení) neustále vylepšujeme. Co kdybychom uměli předpovědět cenu letenky, a cestující tak věděl, kdy bude nejlepší moment ji koupit? V další fázi vývoje plánujeme zapojit umělou inteligenci (čili, pro IT nadšence, machine learning). Představte si algoritmus, který posbírá ceny letenek za několik posledních let, a na jejich základě vyhodnotí ceny v budoucnu. Zní to jako sci-fi? Brzy to může být realita.

Artificial intelligence brain on blue in