Zprávy z helpdesku – výměna EMD voucheru na ETKT a DOB u dětských letenek


Vážení uživatelé,

rádi bychom vás informovali o možnosti výměny EMD-S vystavené dopravcem (EMD voucher) na elektronickou letenku a připomněli vkládání data narození u dětských letenek.

1. Výměna EMD-S vystavené dopravcem (EMD voucher) na elektronickou letenku

Tuto funkcionalitu v Galileu umožňují zatím dvě letecké společnosti: British Airways (BA) a KLM (KL). Postup výměny najdete v dokumentu Výměna EMD voucheru na ETKT. Máte EMD voucher a potřebujete ho vyměnit na letenku? Dejte vědět! Rádi vám s celou výměnou pomůžeme.

2. Datum narození u dětských letenek

Dle informace některých dopravců je třeba při vystavování letenek pro děti a další typy cestujících, u kterých použitý tarif závisí na věku, uvádět jejich datum narození do endorsační rubriky na letence a zároveň do SSR v PNR.


Rezervaci v Galileu je třeba ošetřit následovně:

  1. Vložit DOB do SSR, příklad vstupu: SI.P2/CHLD*12SEP18

  2. Vložit DOB do Endo Boxu (po uložení ocenění), např. TMU1EBDOB 12SEP18

Tímto vstupem upravíte endorsační rubriku, aniž by se jakkoli změnil pricing indicator – garance ocenění se nezmění. Při vkládání jména není důležité dávat DOB za jméno, protože informace za jménem se k dopravci nepřenáší.


Vložení jména např. pro dítě: N.NOVAK/JANMR*P-C10

P-C10 je informace nutná k tomu, aby systém dokázal aplikovat dětskou slevu.


Tento postup vkládání data narození by měl být používán u všech dopravců, pokud je použit tarif, jehož výše závisí na věku cestujícího (děti, mládežníci, studenti atd.).


Váš Travelport

0 komentář