Travelport GDS - Branded Fares, AMD, Queue Processor

Aktualizace: 5. čvn 2018Vážení uživatelé,


rádi bychom vás seznámili s možností, jak oceňovat tzv.  


Fare Families – Branded Fares


Většina dopravců má v současné době rozděleny tarify do jednotlivých skupin, a tyto tarify pak mají v rámci jedné skupiny stejné podmínky jako například zavazadlo, pokutu za změnu rezervace apod.

V systému je nyní možné pomocí speciálního vstupu uložit masku s určitým typem/skupinou (Fare Family/Branded Fare) tarifů. Tento vstup (*:BFx) je nutné použít spolu s funkcí FQ.

Vzhledem k tomu, že každý dopravce si tyto skupiny stanovil sám podle vlastních potřeb, není možné spoléhat na to, že skupina 1 jsou vždy tarify bez zavazadla, skupina 2 tarify se zavazadlem atd. Je třeba si skupiny vyzkoušet a kontrolovat Fare basis a zavazadla uložená ve Filed Fare masce.

Tento vstup lze také použít při výměně letenek i v GEMu. *:BFx je třeba uvést v kroku 2 do rubriky „Optional FQ modifier”.

Příklady a další vysvětlení naleznete v přiloženém dokumentu.  


Dostáváte ADM za nezrušené segmenty?  Queue Processor – Automatické rušení HX segmentů


Penalizují vás dopravci za rezervace, ve kterých jste si nevšimli segmentů se statusem HX? Musíte zrušené segmenty mazat ve dne v noci? Už ne! Queue Processor nyní umí odsraňovat HX segmenty z PNRů automaticky. Pomůže vám tak snížit množství případných ADM od dopravců.

Automatické odstranění probíhá jednou denně vždy v noci během pravidelné údržby, kdy QP posílá nevystavené PNRy s HX segmenty a zítřejším datem odletu do pracovní queue. Zruší jejich itineráře, vloží poznámku a odstraní PNRy z queue.

Ještě QP nepoužíváte? Vyzkoušejte ho na měsíc zdarma. Napište nám na produkty@travelportgds.cz


Nemáte ještě vytvořen přístup do vědomostní databáze „Ask Travelport“?


Pak si ho určitě vytvořte na Ask Travelport. Najdete zde mnoho vstupů, postupů, manuálů atd. A jako novinku také okamžitý přístup k informacím o EMD jednotlivých dopravců.

Do vyhledávací lišty stačí napsat EMD YY (YY je kód dopravce) a kliknout na ikonu lupy.

Váš tým Travelport Galileo

0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše