Travelport GDS - Branded Fares, AMD, Queue Processor

13.2.2018

 

Vážení uživatelé,

rádi bychom vás seznámili s možností, jak oceňovat tzv.  

Fare Families – Branded Fares

Většina dopravců má v současné době rozděleny tarify do jednotlivých skupin, a tyto tarify pak mají v rámci jedné skupiny stejné podmínky jako například zavazadlo, pokutu za změnu rezervace apod.
V systému je nyní možné pomocí speciálního vstupu uložit masku s určitým typem/skupinou (Fare Family/Branded Fare) tarifů. Tento vstup (*:BFx) je nutné použít spolu s funkcí FQ.
Vzhledem k tomu, že každý dopravce si tyto skupiny stanovil sám podle vlastních potřeb, není možné spoléhat na to, že skupina 1 jsou vždy tarify bez zavazadla, skupina 2 tarify se zavazadlem atd. Je třeba si skupiny vyzkoušet a kontrolovat Fare basis a zavazadla uložená ve Filed Fare masce.
Tento vstup lze také použít při výměně letenek i v GEMu. *:BFx je třeba uvést v kroku 2 do rubriky „Optional FQ modifier”.

Příklady a další vysvětlení naleznete v přiloženém dokumentu.  

Dostáváte ADM za nezrušené segmenty?  Queue Processor – Automatické rušení HX segmentů

Penalizují vás dopravci za rezervace, ve kterých jste si nevšimli segmentů se statusem HX? Musíte zrušené segmenty mazat ve dne v noci? Už ne! Queue Processor nyní umí odsraňovat HX segmenty z PNRů automaticky. Pomůže vám tak snížit množství případných ADM od dopravců.

Automatické odstranění probíhá jednou denně vždy v noci během pravidelné údržby, kdy QP posílá nevystavené PNRy s HX segmenty a zítřejším datem odletu do pracovní queue. Zruší jejich itineráře, vloží poznámku a odstraní PNRy z queue.

Ještě QP nepoužíváte? Vyzkoušejte ho na měsíc zdarma. Napište nám na

Nemáte ještě vytvořen přístup do vědomostní databáze „Ask Travelport“?

Pak si ho určitě vytvořte na Ask Travelport. Najdete zde mnoho vstupů, postupů, manuálů atd. A jako novinku také okamžitý přístup k informacím o EMD jednotlivých dopravců.

Do vyhledávací lišty stačí napsat EMD YY (YY je kód dopravce) a kliknout na ikonu lupy.
 
Váš tým
Travelport Galileo

Travelport Česká republika > Novinky > Travelport GDS - Branded Fares, AMD, Queue Processor

Galileo newsleter

Buďte stále informovaní o našich novinkách - Galileo newsleter

Nadace Terezy Maxové

 

Galileo a agentury zapojené do tohoto projektu, věnují část zisku na Nadaci Terezy Maxové.

Pokud máte zájem se zapojit, !