Zprávy z helpdesku – Oceňování DL a AA

20.7.2018

 

Vážení uživatelé,

chtěli bychom vás informovat o nově uspořádané tarifní struktuře dopravců DL a AA a uvést pár příkladů, jak při oceňování rezervací postupovat.   

Delta

Zvláštní postavení zde mají knihovací třídy W a E, které jsou spojeny se všemi ostatními tarify v ekonomické třídě. Knihovací třída W se používá pro „seating“ bez poplatku, knihovací třída E pro nejlevnější tarify bez zavazadla.

Jak to funguje:

Agent naknihuje rezervaci do třídy E nebo W a po ocenění dostane tarif, který odpovídá nejnižší volné knihovací třídě kromě E a W.

Příklad: Rezervace je provedena do knihovací třídy E. Pokud je volná knihovací třída T, systém použije pro ocenění tarif THX7LRES. Tato cena je levnější než při knihování do třídy T a bude vždy bez zavazadla. Pokud ale agent chce vystavit letenku se zavazadlem, musí při rezervaci použít knihovací třídu T a systém mu nabídne tarif THX7SRES. Ten je trochu dražší a má zavazadlo v ceně – viz příloha. Je to úplně nový postup a nefunguje na to *:BFn

American airlines

Pro ocenění letenek z Evropy do USA je nejlepší použít funkci FQA nebo branded fares (viz odkaz níže).
Zvláštní postup je pak pro ocenění směrování opačného, tj. cesty začínající v USA (příklad najdete pod níže uvedeným odkazem).
 
Věnujte prosím chvilku přiloženým příkladům (příloha): tarifní struktura DL a AA
 
Děkujeme.
 
S pozdravem
Váš Travelport

Travelport Česká republika > Novinky > Zprávy z helpdesku – Oceňování DL a AA

Galileo newsleter

Buďte stále informovaní o našich novinkách - Galileo newsleter

Nadace Terezy Maxové

 

Galileo a agentury zapojené do tohoto projektu, věnují část zisku na Nadaci Terezy Maxové.

Pokud máte zájem se zapojit, !